ZOOM NEDİR?

Zoom Cloud Meetings; online olarak akıllı telefon, laptop, tablet, pc gibi araçlara yüklenerek birden fazla kişiyle görüntülü arama, sesli konferans yapmak amacıyla tasarlanmış bir iletişim uygulamasıdır.

Zoom, Çin kökenli Amerikan iş insanı Eric Yuan tarafından 2011 yılında tasarlanarak 2013 yılında yayımlanan bir iletişim teknolojisi şirketidir. Yayımlandığı tarihte 1 milyon kullanıcıya ulaşan uygulama, son yıllarda bütün dünyayı saran Koronavirüs salgınıyla popüleritesini artırarak en çok tercih edilen uygulamaların başında yer aldığını açıklamıştır. Zoom Video Communications Gelişen Pazarlardan Sorumlu Müdürü Emrah Aydın’ın açıklamasına göre; dünyada 10 milyon kullanıcısı olan uygulama, karantina zorunluluğuyla Nisan ayında 300 milyon kullanıcıya ulaşarak son 3 yılda %876 büyümeyle kullanıcı sayısı en çok artan video iletişim platformu olmayı başarmıştır.

Salgın öncesinde ağırlıklı olarak iş dünyası tarafından kullanılan uygulama, salgın ile bireysel kullanma, öğretim kurumları ve kamuda da tercih edilen uygulamaların başında gelmiştir. Bunun en belirgin sebebi ise 100 kişiyle aynı anda video konferans yapabilmesine imkan tanıması olmuştur.

Zoom’un Özellikleri Şunlardır;

Meeting (Toplantı)

Video Webinar

Conferans Rooms ( Konferans Odası)

Phone Sistem ( Telefon İletişimi)

Chat ( Mesajlaşma)

 

Zoom Meetings

Ofise bağlı kalmadan her an her yerde hızlı bir şekilde istediğiniz kişiyle toplantı yapabilir, veya var olan toplantıya dahil olabilirsiniz. Toplantı yapacağınız kişilerle farklı saat dilimlerindeyseniz kaydı daha sonra açıp izlemenize olanak sağlar.

Zoom Video Webinar

Zoom’un bu özelliğiyle çok farklı lokasyonlardaki birden fazla katılımcıyla online seminer verebilirsiniz.

Zoom Conference Rooms

İster küçük ve orta büyüklükte bir odada olun, isterseniz büyük bir eğitim veya konferansta… Hiç farketmez Zoom ile her koşulda kusursuz bir toplantı deneyimi yaşarsınız.

Zoom Phone System

Evde, okulda, dışarda, hatta uçakta olsanız dahi tek tuşla istediğiniz grup görüşmesini başlatabilirsiniz. Online eğitiminiz başladıysa vakit kaybetmeden derse katılma olanağı sunar.

Zoom Chat

İster kişisel, ister kurumsal fark etmez. Zoom chat sayesinde genel ve özel kanallar oluşturup ekibinizle dosya, emoji, ekran görüntüsü gibi bilgi paylaşımı yapabilirsiniz.

Zoom Nasıl İndirilir?

Zoom kullanıcısı olmak için App Store veya Google Play Store dan mobil cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. Uygulamayı indirirken herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Daha büyük toplantılar ve ek seçeneklerden faydalanmak isteyenler için uygulamanın ücretli içeriği de mevcuttur.

Published On: Haziran 7th, 2021 / Categories: Genel /

Subscribe To Receive The Latest News

Curabitur ac leo nunc. Vestibulum et mauris vel ante finibus maximus.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Add notice about your Privacy Policy here.